Vzor vybavení evakuačního zavazadla - část 1. hygienický balíček

 

 

Evakuační zavazadlo se používá v případech náhlého opuštění domova na dobu delší než jeden den. Ideálně byste ho měli mít trvale připravené a uložené na dobře přístupném místě, nebo si předem připravit jednotlivé části vybavení a v případě potřeby je do vhodného zavazadla rychle naskládat.

Číst dál...

Koncept šedého muže

 

Pro přežití v krizích, krizových situacích, na nepřátelských územích apod. byl vytvořen tzv. koncept šedého muže.

 

Číst dál...

Ako si nabaliť vak

Dnes v práci, keď nebolo roboty som rozmýšlal nad takými základnými vecami, ktoré by mal mať doma každý prepper...najmä začínajúci by si určite mali zadovážiť minimálne týchto pár vecí, ktoré by im v prípade núdze uľahčili život.

Číst dál...

Výbava preppera v automobilu

Přemýšleli jste někdy, co všechno by měl prepper vozit v autě? Co je potřeba s sebou stále vozit v autě pro případ nějaké katastrofy? Může se stát, že přijedete jako první k dopravní nehodě, jejíž účastníci potřebují první pomoc. Nebo prostě jen narazíte na neočekávané události, kdy se vám bude hodit mít nějaké vybavení. Vaše výbava samozřejmě musí odpovídat Vašim možnostem, s ohledem na běžný náklad, který vozíte v autě a nemůžete si tak dovolit plýtvat místem v kufru. Zde přináším některé tipy, co u sebe mít v automobilu.

Číst dál...

Jaké věci lidé nejvíce hromadí v případě očekávání katastrofy?

Představte si, že jste se dozvěděli o nějaké katastrofě. Jaká je vaše reakce? No, pokud jste stejní jako 95% populace, poběžíte se zásobit do obchodu. Pokud však již máte klíčové položky a umíte rozlišit co je potřebné a co nikoliv, vyhnete se chaosu v obchodech a prázdným regálům.

Chcete vědět, co máte mít po ruce v případě nouze? Zde je seznam položek, které obvykle byly vzácné a zmizely z regálů jako první v oblastech, které zasáhla katastrofa. Je zřejmé, že pokud tyto položky jsou první na řadě, když se čeká nějaká katastrofa, pak je logické se domnívat, že se jedná o předměty, které lidé ocení nejvíce v případě nouze. Nicméně když jsem upozornil na tyto položky jako na ty, které jednotlivci hromadí v případě nouze, tak se budu zabývat, proč je daná položka potřeba, abychom tak zabránili zbytečnému sklonu k hromadění.

Číst dál...

Moje zkušenosti se zásobami

Než se pustím do mých komentářů, tak chci poznamenat, že nouzové zásoby potravin je nutno chápat jako něco, co se vám může hodit kdykoliv v každodenním životě. Není to žádný „fetiš pro notorické paranoiky“, kteří se bojí „konce světa“. My jsme např. naše nouzové zásoby ocenili již 2x a to přitom nešlo o žádný konec světa. Poprvé když jsem musel změnit zaměstnání, protože stará firma skončila a nástupní plat na novém místě byl dost zdrcující a podruhé když jsme kvůli úpravám v podkroví museli platit na naše poměry „gigantické“ doplatky energií a i faktury stavařů vylezly mnohem výše, než kdokoliv čekal. V těch chvílích jsme pochopili, že nouzové zásoby jsou vlastně dobře uložené peníze...

Číst dál...

Aktivní témata na fóru

  • Toto je vcelku vtipný nadpis: " Zelenskyj vyměnil generála, který podle kritiků zabil víc Ukrajinců...

  • Skusil som tu sodu s cukrom.Zo zaciatku sa zdalo,ze to pomaha,ale asi si zvykli uz...

  • Kdyby jste chtěli jen zapolemizovat o tom, vy dezoláti a prokremelští švábi, zda se to...

  • Njn, některé tradice by se měly obnovit...

  • https://echo24.cz/a/HJR9r/60-miliard-vybrano-navic-na-vyssich-danich-zyvseni-platu-statnich-zamestnancu-vlada-populismusPozerám že si tam tiež fajn gazdujete...