Proč se stát prepperem

Proč bychom se měli stát preppery? Prepeři jsou navenek obyčejní lidé. Mají zaměstnání, mají rodiny a žijí své normální životy. Doma však mají zásoby potravin na několik měsíců, počítají s výpadkem elektřiny a plynu, tudíž vědí jak si ohřejí jídlo a čím si posvítí.
Proč by jste měli být připraveni zrovna Vy? Svět normálně funguje, obchody jsou otevřené, světlo svítí...

Důvodů však je mnoho:

1. Svět je až příliš závislý na pokročilých technologiích a elektřině. Bez elektřiny nenatankujete, nevyberete z bankomatu, obchody budou zavřené. Přitom Českou republiku může reálně ohrozit blackout. Může se tak stát, že obchody budou zavřené i několik týdnů, než se podaří elektrickou síť opravit.

2. Hluboká ekonomická krize může přijít. Předlužené země eurozóny, zchudlé a bankrotující Řecko, obrovská nezaměstnanost. Tyto situace zcela jistě nastanou, jen přesně nevíme kdy. Někteří ekonomové varují, že při zadlužování stejným tempem jako dosud, dopadne ČR jako Řecko asi za 17 let. Prepper by měl usilovat o co nejvyšší soběstačnost a lépe tak zvládnout hyperinflaci.

3. Sociální nepokoje. Zadlužené státy neufinancují svůj sociální systém a v důsledku toho vzniknou občanské nepokoje a nepořádek v ulicích velkých měst.

4. Sluneční erupce a EMP. Sluneční erupce je známa tím, že může zasáhnout elektrické přenosy mnoha pozemských komunikačních zařízení, včetně počítačů, mobilních telefonů, pagerů a automobilů. Sluneční erupce souvisí s bodem 1, kdy svět závislý na elektřině zasáhne elektromagnetický impuls a mnoho složitějších elektrických přístrojů přestane fungovat. Podobně může působit i teroristy sestrojená EMP bomba.

Co když se nic z toho nestane?

Zásoby jídla na horší časy se mohou vždycky hodit. Třeba v případě ztráty zaměstnání budete mít vždy kam šáhnout, aniž by jste čerpali ze svých finančních úspor na nákupy potravin. Snaha o soběstačnost z vás udělá zahrádkáře. Dopřejete si tak častěji zdravé potraviny z vlastní zahrady aniž by jste pojídali průmyslově pěstovanou zeleninu dováženou přes půlku světa, utrženou ještě ve stádiu nezralém. Děláte tak něco pro své zdraví.

Zaregistrujte se na naše fórum a získejte zkušenosti od ostatních lidí

Aktivní témata na fóru