Vzor vybavení evakuačního zavazadla - část 1. hygienický balíček

 

 

Evakuační zavazadlo se používá v případech náhlého opuštění domova na dobu delší než jeden den. Ideálně byste ho měli mít trvale připravené a uložené na dobře přístupném místě, nebo si předem připravit jednotlivé části vybavení a v případě potřeby je do vhodného zavazadla rychle naskládat.

Pro tyto účely je nejlepší volbou kufr na kolečkách nebo batoh na záda. Zabalit byste si měli jídlo a pití, prostředky osobní hygieny, léky, osobní dokumenty, náhradní oblečení, vybavení na spaní, nezbytné přístroje a nástroje, něco na zábavu, cennosti. Vybavené evakuační zavazadlo dospělé osoby by mělo vážit maximálně 25 kg, u dětí je horní hranicí 10 kg.


V tomto seriálu se postupně podíváme na jednotlivé skupiny vybavení evakuačního zavazadla. Jako první  sestavíme hygienický balíček, nebo-li prostředky osobní hygieny. Tento základní balíček jsme sestavili i na základě zkušeností z pěších vícedenních výletů, kdy na svých zádech počítáte každé deko. Jedná se o naprostý základy bez ohledu na to, zda je určený pro muže či ženu.

Obsah hygienického balíčku:
4 ks minibalení papírových kapesníků (lze použít i jako toaletní papír)
1 menší balení vlhčených ubrousků (hodí se, když nebude k dispozici voda na mytí)
1 malý antibakteriální gel na ruce
1 malý rychleschnoucí ručník (zde Sherpa, velikost S = 30x40cm)
3x sáček sprchového gelu (je to lehčí a skladnější než cestovní balení sprchového gelu v lahvičce, je to spíš luxusní záležitost, kterou lze nahradit níže uvedeným mýdlem)
1x sáček šampon (může být tekutý, nebo sypký pro případ nedostatku vody)
1x malá kostka mýdla ("hotelové", nebo řez z velké kostky, já jsem vybrala mýdlo Isana, silně hydratující pro namáhanou pokožku rukou s antibakteriálním účinkem, nařezala jsem ho zoubkovaným nožem)
1x skládací zubní kartáček (cestovní)
1x mini zubní pasta
1x zubní nit (potravina uvíznutá mezi zuby dokáže způsobit nepříjemný zánět dásní a kromě toho nit má i jiná použití, než jen na co je určena)
1x plochý hřeben
1x mini pomáda na rty
1x mini krém
1x nůžky na nehty
1x pinzeta

Vše v uzavíratelném igelitovém sáčku, celková hmotnost 450 gramů.
Více o evakuačních zavazadlech na fóru preppers.cz/Evakuačnízavazadlo
Autor: SR

Aktivní témata na fóru

  • Já naštěstí patřím k těm, kdo nemá důvod si na doktory stěžovat, a to jsem...

  • V poslednej dobe som si obľúbil uhlíkový Opinel č. 9, Mora outdoor 2000 v nereze...

  • Asi jo protože u nás absolutní nezájem. Jediná starost doktorů je, aby k nim člověk...

  • No ono kdo ví jak to je, oni v to sami nemají jasno: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/umiraji-lide-na-covid-nebo-s-covidem-resort-po-mesicich-zverejnil-data-o-umrtnosti-40343315?fbclid=IwAR2FUTSZGN_setBq7P-NQmgkkCTn0sO7DuBOu7gEuH1Zkz8EQsftRxVlGwg...