Pěstování brambor v pytlech/sudech

Způsob pěstování využívá toho, že brambor když klíčí, tak nasazuje výživové a plodné kořeny (části kořenů na kterých rostou hlízy) postupně po celé délce lodyhy. Já sám jsem to takto pěstoval ve svém mládí a mohu potvrdit, že se nemusí plít plevel, je dobrá ochrana před jarními mrazíky, velmi nízká, takřka žádná spotřeba hnojiv, jediné nářadí, které vezmete do ruky je lopata. Čím více zpracujete organického odpadu, (shrabané listí z podzimu, včetně plevele, papíru, lepenky, trávy, štěpků, dřevěných pilin a pod.) tím méně hnojiv.

Číst dál...

Kopřivová jícha

Léto je v plném proudu a přichází čas přípravy druhé várky základního hnojova přírodní zahrady - kopřivové jíchy. Aneb jak zadarmo téměř bez práce vyrobit z všudpřítomného plevele u plotů vyrobit hnojivo plné důležitých živin. Kopřivy u nás před sekačkou bráním vlastním tělem!:-) Výroba kopřivové jíchy:

Číst dál...

Objednejte si staré odrůdy z Gengelu

Poslední léta se to u nás hemčí cizokrajnými rostlinami. Pěstují se banány, pomeranče, fíky... Tím jsou cennější staré tradiční krajové a regionální odrůdy, které prakticky vymizely z našich zahrádek. Jejich zachování a rozmnožení si dala za cíl společnost Gengel. Můžete u nich objednat tradiční odrůdy (semena i řízky) a rozmnožit je tak dále.

Číst dál...

Jak začít organickou zahradu

Jedním ze způsobů, jak se skvěle vyhnout hrozbě geneticky modifikovaného jídla, pesticidů a toxických přídavků je začít vaší vlastní organickou zahradu. Zatímco zahrada může být tak velká, jak jen chcete, máte výhody, že přesně víte, jak je vaše jídlo připravováno a proto to stojí za ten čas a námahu do toho jít. Jak brzy zjistíte, je relativně snadné nastartovat vaší první organickou zahradu.

Číst dál...

Bezorebné pěstování brambor

Jak na farmě již mnoho let pěstujeme brambory bezorebným systémem.

Na jaře, můžeme brzy, protože brambor není citlivý na chladno, si
najdeme nějaký nevyužitý kousek pozemku či nějaký záhon, který je třeba
zaplevelený a potřebujeme ho do budoucna bez dřiny zušlechtit.

Číst dál...

TOPINAMBURY- ZDROJ ŽIVIN, KTERÝ NEPOTŘEBUJE ÚSILÍ

Topinambury stále více získávají na popularitě, obzvláště u lidí, kterým záleží na tom, co jedí.

Jejich jedinečný dar je v jejich vysoké výživové hodnotě, skromnosti na podmínky růstu a péče, včetně radosti z jejich sluníčkových květů na konci sezóny.

Číst dál...

Aktivní témata na fóru

  • Toto je vcelku vtipný nadpis: " Zelenskyj vyměnil generála, který podle kritiků zabil víc Ukrajinců...

  • Skusil som tu sodu s cukrom.Zo zaciatku sa zdalo,ze to pomaha,ale asi si zvykli uz...

  • Kdyby jste chtěli jen zapolemizovat o tom, vy dezoláti a prokremelští švábi, zda se to...

  • Njn, některé tradice by se měly obnovit...

  • https://echo24.cz/a/HJR9r/60-miliard-vybrano-navic-na-vyssich-danich-zyvseni-platu-statnich-zamestnancu-vlada-populismusPozerám že si tam tiež fajn gazdujete...