Přestaňte o tom číst. Pusťte se do toho!

Praxí se naučíme mnohem víc, než pouhým čtením.

Toto tvrzení je samozřejmě velmi zjednodušující, čtením získáváme mnoho znalostí, ale teprve aplikováním přečteného se doopravdy učíme. Pro většinu z nás to může být poměrně zbytečná otázka, ale zkuste se sami sebe zeptat: opravdu to, co si přečtete, aplikujete později v praxi? Věnujete dostatečné úsilí tomu, abyste skrze získané znalosti skutečně zlepšovali svůj život?

 

Vezměme si za příklad třeba přípravu do školy. Nejeden průzkum potvrdil, že nejlepší způsob učení na písemku není nekonečně čtení materiálů, ale je jím naopak odložení knihy, snaha vzpomenout si na to, co jste přečetli, a to si zapsat.

Jak ale takové pravidlo aplikovat na každodenní život? Není to tak snadné, avšak ve výsledku je to stejně účinné.

Když se snažíte svůj život nějakým způsobem zlepšit – zjednodušením, skromností, posilováním a zdravým jídelníčkem, osvojováním si nových návyků či pozitivním a soucitným myšlením – učíte se nové dovednosti.

A jakmile se této nové dovednosti naučíte teoreticky, žádná kniha na světě vám již nepomůže ji dokonale zvládnout. Toho můžete dosáhnout pouze vlastní praxí.

Čtení bezpočtu článků a knih je skvělé, sám jsem jich několik napsal, ale pamatujte na to, že se jedná pouze o první krok.

Tyto články musíte odložit, vstát od počítače nebo knihy a začít. A to nejlépe hned teď.

Jedině samotnou praxí se opravdu naučíte něco nového.

Přesto čtení pomáhá: nejdřív vám pomůže pochopit, co byste vlastně měli dělat, a poté vás udržuje motivované při samotné aplikaci nových dovedností. Avšak praxi v žádném případě nedokáže nahradit.

Přestaňte tedy číst tento článek a běžte dělat to, co se chcete naučit!

převzato: http://zenhabits.cz

Aktivní témata na fóru